Konferenciák, előadások

A már 2024. január 12-én megjelent közleményben jelzett módon - tekintettel a felmerült informatikai nehézségekre - az Agrárminisztérium két héttel, február 15-ig meghosszabbította a gazdálkodási napló elektronikus (eGN) benyújtására nyitva álló időszakot. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnál kialakított új eljárás segítséget jelent a gazdálkodóknak. 

Az Agrárminisztérium a 42. AGROmashEXPO Nemzetközi Mezőgazdasági és Mezőgép Kiállítás keretei között szakmai konferenciát tartott a 2024-es esztendő agrártámogatási rendszeréhez kapcsolódó legfontosabb tudnivalóiról.

A szakmai programon a témák között szerepeltek a 2024-es egységes kérelmet és az Agrár-ökológiai Programot érintő várható változások, a mezőgazdasági környezeti fenntarthatósági pályázatok, illetve a szintén 2024-ben esedékes beruházási pályázati felhívások. Az elhangzott előadásokat az alábbiakban tekinthetik meg.

A Talajok Világnapja alkalmából ünnepi konferenciát rendezett az Agrárminisztérium és a Magyar Talajtani Társaság, mely eseményen sor került az Év talaja 2023-as verseny eredményhirdetésére is.

Az alábbiakban meghallgatható a Szóvetés podcast legfrissebb adása, melyben Győrffy Balázs, a NAK elnöke dr. Feldman Zsolttal, az Agárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkárával beszélget a 2024-ben induló új agrár- és vidékfejlesztési pályázatokról.
Ajánljuk minden érintett figyelmébe az elhangzottakat, ugyanis közérthető formában hallhatóak fontos információk azokról az új lehetőségekről, melyek a hazai vidék fejlesztésében elérhetőek lesznek az előttünk álló támogatási ciklusban.

 

 

Az Agromix Projekt egy olyan nemzetközi kezdeményezés, amely igyekszik feltárni, hogyan lehet jobban összehangolni a természetvédelmet, a hatékony földhasználatot és a jövedelmező, egyben tudatos mezőgazdasági termelést. Az új KAP Magyarország számára a 2023-2027. közötti programozási időszakban olyan lehetőségeket kínál, melyekkel ezek a célok megvalósíthatóak.

A nagy érdeklődésre való tekintettel a legutóbbi  Agroinform webinárium témája az Agro-ökológiai Program volt, melyen többek között Madarász István, az Agrárminisztérium Agrárstratégiai Koordinációs osztályának vezetője tartott előadást „Az Agro-ökológiai Program feltételrendszere, legfrissebb információk a szabályokról, a választható előírások gyakorlati megvalósításáról és a szerlistákról” címmel. Az AÖP alapvető célja az, hogy a hazai termőföldek termőképességének növekedésében jelentős előrelépést lehessen elérni.

2023-tól megváltozik a területalapú támogatások rendszere és megjelenik egy új támogatási forma az Agro Ökológiai Program (AÖP), amelynek célja elsősorban a környezeti és természeti értékek megőrzése. Az alábbi videóban, mely a HEKTÁR szakmai mezőgazdasági podcast legújabb adása, az érdeklődők arról hallhatnak, hogyan tudja az új Közös Agrárpolitika az AÖP segítségével a korábbinál jobban összehangolni a természetvédelmet, a jövedelmező és egyben tudatos mezőgazdasági termelést?

Többek között az Agrárminisztérium munkatársainak előadásai és prezentációi tekinthetőek meg az alábbi linken, melyek az Agroinform.hu szervezésében megrendezett Közös Agrárpolitika webinárium keretében hangzottak el 2023. január 18-án.

Horváth Anikó Katalin, a Közösségi Támogatási Osztály munkatársa a KAP Stratégiai Terv I. pilléres támogatási lehetőségei közül a területalapú támogatást, a redisztributív támogatást, a fiatal gazda támogatást és a termeléshez kötött támogatások fontosabb részleteit,

Időpont: 2023. január 27. Helyszín: Hungexpo, Budapest

Időpont: 2022. december 14. 

Helyszín: Herman Ottó Konferencia Központ, Budapest